Hakkımızda

Hakkımızda

Batılı Mobilya A.Ş.’nin hikayesi 1977 yılında, iki kardeş olan Mehmet Naci Ulusoy ve Hakkı Ulusoy’un, ilk firmaları Ulusoy Pazarlama Kolektif Şirketini kurmaları ile başladı. Firma ilk iş yerini İzmir Çankaya’da faaliyete geçirip, burada sünger yatak üretimi ve satışı, ayrıca yaylı yatak ve battaniye gibi ürünlerin Ege Bölgesi’ne toptan satışını gerçekleştirmiştir. 1986 yılında atölyesini İzmir Karabağlar’a taşıyıp, burada çekyat üretimine başlayan firma, Türkiye’nin ilk yaylı kanepe üreticisi olan Marmara A.Ş. ile ana bayilik sözleşmesini imzalamıştır. Bu ana bayilik 1992 yılına kadar devam etmiştir.

1992 yılında, yollarının İstikbal markası ile kesişmesiyle Batılı Mobilya San. Ve Tic. Ltd. Şti. kurulmuştur. İstikbal markası ile Ege 1. Bölge ana bayilik sözleşmesi imzalanarak İstikbal markalı ürünlerin Ege Bölgesinde satış ve satış sonrası hizmetler faaliyetlerine başlanmıştır. Devamındaki yıllarda Bellona, Mondi, Gümüşsuyu ve Doqu markaları da bünyeye katılarak İzmir, Manisa, Denizli ve Muğla illerinde güçlü bir bayi ağı oluşturulmuştur. Batılı A.Ş. bugün, İzmir Torbalı’da, 30.000 m2’si kapalı, toplam 150.000 m2’lik bir alanda, 40 yılı aşkın tecrübesiyle, 150 çalışanı ve sayısı 100’ü bulan güçlü iş ortakları ile Ege Bölgesinde ticari faaliyetlerine devam etmektedir.

İştirakler:

Enerji: 2017 yılında temeli atılan AGB Enerji iştirakimiz Giresun ilinde, Aksu deresinin üzerine kurulmuş olup, Yumrutepe Hidroelektrik santrali olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Hidroelektrik temiz, yenilenebilir, enerji seçeneklerinin en önemlisi olarak kabul edilmektedir.İştirakimiz olan santralin toplam kurulu gücü 15,186 MWm/15,013 MWe’dir. Bu sektördeki yatırımlarımız önümüzdeki yıllarda da artarak devam edecektir.

Perakende Mağazacılık: Ana bayiliğini yaptığımız markaların yanı sıra, İzmir ilinde bulunan altı adet perakende mobilya mağazamızda da nihai tüketicilerimiz ile birebir kurduğumuz ilişki ile, İstikbal, Bellona, Mondi, Gümüşsuyu ve Doqu markalarının satış hizmetini veriyoruz. Mağazacılıkta modern, yenilikçi, tüketici odaklı düşünce yapımız ile teknolojiyi harmanlayarak oluşturduğumuz yapımızda, dinamik ekibimizle perakende sektöründe büyümeyi hedefliyoruz.

Misyonumuz
Yaptığımız çalışmalar ve araştırmalarla, bölgemizde markalarımızın modern mağazacılık anlayışının koordinasyonunu, gelişimini, lojistiğini çağın gerektirdiği şekilde sürekli kılmaktır.

Vizonumuz
Batılı A.Ş. olarak bölgemizde yakaladığımız başarıyı, ülke geneline ve uluslararası platforma taşıyarak, geniş istihdam sahaları açmak ve ülkemizin ekonomisine katkıda daha fazla pay almaktır.